Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2020  /  Pielgrzymowanie duchowe na Jasną Górę

Pielgrzymowanie duchowe na Jasną Górę

 W tym roku, z racji ograniczeń związanych z pandemią, większość z nas nie mogła fizycznie brać udziału w tradycyjnych pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę. Wiele parafii zorganizowało więc pielgrzymowanie duchowe.

Taką formę pielgrzymowania zorganizowała m.in. parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Piastowe. Od 6 do 14 sierpnia wierni codziennie spotykali się na wieczornej Mszy św., a po niej na medytację o świętych, którzy pokazują nam drogę do Boga. Byli to święci, których wspomnienie obchodziliśmy w Kościele danego dnia, m.in.: bł. Edmund Bojanowski, św. Dominik, św. Edyta Stein, św. Wawrzyniec, św. Klara i św. Maksymilian Kolbe. Rozważania na poszczególne dni przygotował nasz Asystent Kościelny o. Emilio de Cardenas. Wierni przynosili też codziennie swoje intencje, które potem odczytywane były podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Całość odbywała się pod hasłem: „Ty jesteś Chlebem życia".

W modlitwie uczestniczyli m.in. sodalisi z Piastowa i Warszawy oraz miejscowi parafianie. Dla wszystkich była to doskonała okazja do włączenia się w pielgrzymowanie duchowe, które również jest bardzo wartościowe i może przynieść wielkie owoce.

O. Emilio bardzo dziękujemy za przygotowanie rozważań i prowadzenie spotkań w ramach pielgrzymki duchowej!