Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2020  /  Inauguracja działalności Ośrodka Formacji pw. Matki Bożej Sodalicyjnej i bł. o. Chaminade

Inauguracja działalności Ośrodka Formacji pw. Matki Bożej Sodalicyjnej i bł. o. Chaminade

N a jesień br. planowana jest inauguracja działalności Ośrodka Formacji pw. Matki Bożej Sodalicyjnej i bł. o. Chaminade, który powstaje w nowym budynku naszych szkół sodalicyjnych przy ul. Chłodnej 9 w Warszawie. Rada Ośrodka opracowała już wstępny harmonogram pracy tej nowej placówki formacyjnej.

 W piątek 8 października w godz. 12.00 - 14.00 odbędzie się spotkanie pt. „Młodzi, którzy zaskoczą dorosłych". W programie m.in.: modlitwa, konferencja, gra edukacyjna. Na to wydarzenie zaproszona jest młodzież klas ósmych szkół podstawowych i licealiści. Natomiast w sobotę 9 października w godz. 10.00 - 18.00 odbędzie się dzień skupienia dla dorosłych pt. „Różaniec kontemplacyjny w duchu listu św. Jana Pawła II o modlitwie różańcowej". Na program złożą się m.in.: Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec, konferencja, wymiana doświadczeń związanych z modlitwą różańcową.

W programie wydarzeń listopadowych zaplanowano: wieczór patriotyczny, rekolekcje dla młodzieży szkolnej oraz skupienie adwentowe dla Rady Pedagogicznej Katolickiego Zespołu Edukacyjnego Federacji SM. Z kolei na grudzień planowane jest m.in. skupienie adwentowe dla dorosłych sodalisów oraz spotkanie dla rodziców na temat współczesnych zagrożeń psychoduchowych.

Nowy rok 2021 w Ośrodku zainaugurowany zostanie w styczniu spotkaniem na temat kolęd w literaturze polskiej, a w lutym odbędą się dni skupienia: o powołaniu człowieka świeckiego oraz wielkopostne dla Rady Pedagogicznej Katolickiego Zespołu Edukacyjnego Federacji SM. Natomiast na marzec planujemy rekolekcje wielkopostne dla sodalisów.

W kwietniu aspiranci i kandydaci do Sodalicji Mariańskiej zaproszeni są na dzień formacyjny. Propozycje ośrodka uzupełniają: majowy dzień skupienia dla dorosłych poświęcony Eucharystii jako wielkiej tajemnicy wiary i czerwcowe spotkanie biblijne na temat Ewangelii 5 chlebów.

Jest to wstępny program funkcjonowania Ośrodka w najbliższych miesiącach. Może on jeszcze ulec zmianie. Szczegółowo o poszczególnych propozycjach będziemy informować na bieżąco.