Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2020  /  Zakończenie roku szkolnego w Katolickim Zespole Edukacyjnym Federacji SM

Zakończenie roku szkolnego w Katolickim Zespole Edukacyjnym Federacji SM

 Mszą św. w kościele przy ul. Chłodnej w Warszawie zakończył się 26 czerwca rok szkolny 2019/2020 w Katolickim Zespole Edukacyjnym Federacji Sodalicji Mariańskich w Polsce.  Uroczystej Eucharystii na zakończenie roku pracy i nauki przewodniczył o. Emilio de Cardenas, Asystent Kościelny Federacji SM w Polsce.

W tym roku, z powodu pandemii, w kościele zgromadzili się tylko uczniowie klas 3 i 8 oraz niektórzy nauczyciele. Uczniowie pozostałych klas i pozostali nauczyciele uczestniczyli we Mszy św. za pośrednictwem internetu. W homilii o. Emilio mówił o ciężkim czasie pandemii, o ograniczeniach z tym związanych, o ciężkiej pracy lekarzy i pielęgniarek. Zachęcał do modlitwy w ich intencji. Wszystkim życzył wytrwałości. Przypomniał słowa, które wypowiedziała Matka Boża do uwięzionego w obozie koncentracyjnym św. Maksymiliana Kolbego: „Wytrwaj do końca, bo dzień zmiłowania Pańskiego bliski jest”.

W modlitwie wiernych uczniowie dziękowali Stwórcy za rozpoczęcie upragnionych wakacji, polecali Bogu siebie samych i prosili, aby czas odpoczynku prowadził do coraz większej miłości i przyjaźni z Nim.
Podczas Eucharystii uczniowie klasy trzeciej otrzymali poświęcone modlitewniki. Natomiast po Mszy św. uczniom klasy ósmej wręczone zostały świadectwa ukończenia szkoły. Za działalność na rzecz społeczności szkolnej trzy uczennice nagrodzono specjalnymi upominkami.