Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2020  /  III Europejski Kongres Sodalicji Mariańskich

III Europejski Kongres Sodalicji Mariańskich

 III Europejski Kongres Sodalicji Mariańskich planowany jest na październik br. w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się oczywiście tylko wtedy, jeżeli Pan Bóg pozwoli i sytuacja związana z koronawirusem nie przeszkodzi.

Dokładny termin Kongresu to: 23-25 października 2020 r. (piątek-niedziela). Miejscem noclegów, posiłków i niektórych kongresowych wydarzeń będzie  przy ul. Okopowej 55 w Warszawie.

Cały program Kongresu koncentruje się wokół postaci kard. Stefana Wyszyńskiego, w roku jego beatyfikacji. Pomodlimy się przy jego relikwiach, odwiedzimy miejsca z nim związane, poznamy nieznane fakty z życia tego wyjątkowego człowieka. Będzie to też okazja do dziękczynienia Bogu za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia, Sodalisa Marianusa. Niektórzy z nas pamiętają go jeszcze z osobistych spotkań, wszyscy świadomi są jego niekwestionowanego wkładu w zachowanie wiary w narodzie nękanym przez komunistyczną władzę. Kongres wpisuje się także w jubileusz czterdziestolecia reaktywowania Sodalicji Mariańskich w Polsce oraz stanowi część przygotowań formacyjnych do jubileuszu 450-lecia obecności Sodalicji Mariańskich w naszej Ojczyźnie.

Sposób i termin zgłoszeń, a także koszt udziału w Kongresie podamy w późniejszym terminie.