Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2020  /  „Z wiarą przeżywamy epidemię koronawirusa”

„Z wiarą przeżywamy epidemię koronawirusa”

 „Z wiarą przeżywamy epidemię koronawirusa" - czytamy w najnowszym serwisie Ogólnopolskiej Rady Ruchów Katolickich.

Kierownictwo ORRK podkreśla, że epidemia koronowirusa zaskoczyła nas, wywołała niepokój, a nawet lęk. Jednak bardzo szybko członkowie ruchów i stowarzyszeń katolickich odnaleźli sposoby funkcjonowania pośród epidemii koronawirusa.

„Niech każdy z nas odczytuje w Bogu, jak ma przeżywać ten czas, nie tylko jako tragedię, ale również jako czas łaski i nawrócenia. Odnalezienie się duchowe i psychiczne w tym trudnym doświadczeniu prowadzi nas do zaopiekowania się naszymi bliskimi, naszymi rodzinami. To, co cieszy, to fakty, że bardzo szybko życie wspólnotowe, formacyjne ruchów odnalazło sposoby kontynuowania działalności poprzez wykorzystanie internetu, różnego rodzaju komunikatorów społecznych oraz telefonu. W ruchach odbywają się internetowe oraz radiowe rekolekcje wielkopostne, są prowadzone konferencje formacyjne, modlitwy wspólnotowe, Msze św., Drogi Krzyżowe i wiele innych duchowych propozycji nie tylko dla członków naszych ruchów i stowarzyszeń, ale dla każdego, kto poszukuje głębszej formacji" - czytamy w serwisie.

Zaznaczono tam też, że poza formacją kontynuowane jest apostolstwo ruchów, które w tych dniach jest jeszcze bardziej wyczulone na pomoc chorym, osobom starszym, wsparciem dla personelu medycznego i wszelkiego rodzaju służb, które czuwają nad naszym bezpieczeństwem w czasie epidemii.

„Z informacji, jakie do nas napływają, możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że członkowie ruchów nie ulegli wewnętrznemu paraliżowi, ale odnaleźli drogę aktywnego służenia Bogu i człowiekowi podczas epidemii" - podkreśla kierownictwo ORRK.