Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2019  /  Pielgrzymka śladami Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz ks. Tadeusza Uszyńskiego

Pielgrzymka śladami Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz ks. Tadeusza Uszyńskiego

 1 października uczniowie klas 5 i części klas 7 Szkoły Podstawowej Katolickiego Zespołu Edukacyjnego Federacji SM w Warszawie odbyli pielgrzymkę do Zuzeli, Bogut i Ciechanowca.

Była to pielgrzymka śladami Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz ks. Tadeusza Uszyńskiego, założyciela naszych szkół sodalicyjnych. Wyjazd poprzedziła, jeszcze w szkole przy ul. Ogrodowej, modlitwa różańcowa.

Przez cały październik, przed rozpoczęciem lekcji, uczniowie odmawiają wspólnie Różaniec, prowadzony po kolei przez poszczególne klasy.

Uczestnicy październikowej pielgrzymki modlili się w kościele parafialnym w Zuzeli, gdzie ochrzczony został przyszły kard. Wyszyński.

Prosili Boga o rychłą beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. Zwiedzili również w Zuzeli Muzeum Lat Dziecięcych Prymasa Tysiąclecia. Natomiast w Ciechanowcu zwiedzili Muzeum Rolnictwa, które stworzył Kazimierz Uszyński, rodzony brat ks. Tadeusza Uszyńskiego.

W Bogutach uczniowie, wraz z osobami towarzyszącymi, modlili się na miejscowym cmentarzu, przy grobie ks. Tadeusza Uszyńskiego. 9 października minie 18. rocznica jego śmierci. Następnie w miejscowym kościele pw. Wszystkich Świętych o. Emilio de Cardenas przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej w intencji ks. Uszyńskiego.

W pielgrzymce, oprócz uczniów i nauczycieli, sodalisek i sodalisów, brali udział również pułkownicy ze Stowarzyszenia Katolików Wojskowych.

Obecna była p. Barbara Uszyńska, żona p. Stanisława Uszyńskiego, zmarłego w zeszłym roku brata ks. Tadeusza.