Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2018  /  Szczególny dzień dla Sodalicji Mariańskiej z Piastowa i Warszawy

Szczególny dzień dla Sodalicji Mariańskiej z Piastowa i Warszawy

 Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny była także szczególnym dniem dla Sodalicji Mariańskiej z Piastowa i Warszawy.

Podczas uroczystej Mszy św., Pan Mariusz z Piastowa złożył ślubowanie i został Sodalisem. Tym samym stale rozwijająca się piastowska sodalicja powiększyła grono przyjaciół Maryi. Pan Mariusz przylgnął do sodalicji już kilka lat temu. Regularnie brał udział w cotygodniowych spotkaniach formacyjnych, w pielgrzymkach i rekolekcjach sodalicyjnych. Swoje przyrzeczenie złożył przed Matką Bożą Ostrobramską w Wilnie podczas rekolekcji w lipcu 2015 roku.

Ślubowanie odbyło w wyjątkowej oprawie w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Mimo niesprzyjającej pogody, uroczystość rozpoczęła się o godz. 6.40 przed kościołem u stóp pięknie oświetlonej figury Matki Bożej, gdzie wszyscy zgromadzeni z lampionami i świecami odśpiewali uroczyste Godzinki. Potem kilku kapłanów wraz z wiernymi, w tym bardzo liczną grupą dzieci, procesyjnie weszło do świątyni i rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył i kazanie wygłosił ojciec Emilio. Podczas ślubowania  Mariuszowi towarzyszył prezes piastowskiej Sodalicji Mariańskiej - Ryszard Koszczyński, a sodalisi z Piastowa i Warszawy wraz z Prezesem Federacji Grzegorzem Baranem ze wzruszeniem modlili się w intencji nowego Sodalisa. Po Mszy św.wszyscy spotkali się przy stole. Przy posiłku towarzyszyły nam różne wspomnienia min.: o ks. Prałacie Tadeuszu Uszyńskim, początkach obecności Marianistów w Polsce, a także inne wydarzenia z życia wspólnoty sodalicyjnej w  Piastowie i Warszawie. Matka Najświętsza pozwoliła nam pięknie rozpocząć tą szczególną, grudniową sobotę w tegorocznym Adwencie. Po zakończaniu porannej uroczystości o. Emilio wraz z br. Jose i Grzegorzem Baranem udali się na doroczne adwentowe spotkanie formacyjne nauczycieli szkól katolickich prowadzonych przez Federację, które miało miejsce w kościele Parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie tuż przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.