Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2018  /  Święto patronalne Sodalicji Mariańskich w Polsce

Święto patronalne Sodalicji Mariańskich w Polsce

 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, swoje święto patronalne obchodziły niektóre Sodalicje Mariańskie w Polsce.

Sodalicja Mariańska przy Jasnej Górze do swojego święta patronalnego, które było jednocześnie dziękczynieniem za 35 lat od reaktywacji jej oficjalnej działalności, przygotowywała się odprawiając dziewięciodniową nowennę.

8 grudnia o godz. 14.00 Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu przewodniczył o. Marcin Minczyński OSPPE, moderator sodalicji jasnogórskiej. W homilii podkreślił, że Maryja jest dla nas wzorem, ideałem, towarzyszką, przewodniczką i pomocą na drodze wzrastania w łasce Bożej.

W trakcie Mszy św. nowe osoby złożyły ślubowania sodalicyjne, a wszyscy sodalisi ponowili swoje zawierzenie Maryi. O. Minczyński poświęcił także nowy sztandar Sodalicji Mariańskiej przy Jasnej Górze. Po Eucharystii odbyło się spotkanie sodalicyjne. Następnie zebrani wzięli udział w nieszporach, połączonych z poświęceniem nowej sukienki perłowej na Cudowny Obraz oraz uczestniczyli na Jasnogórskich Błoniach w hołdzie kwiatów dla Niepokalanej. Dzień później odbyło się, połączone z niedzielną Eucharystią, adwentowe spotkanie wspólnoty.