Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2018  /  Częstochowa - dni skupienia dla młodzieży

Częstochowa - dni skupienia dla młodzieży

 Od 13 do 15 września swoje skupienie rekolekcyjne w Częstochowie miała młodzież z 7 klasy Szkoły Podstawowej Katolickiego Zespołu Edukacyjnego Federacji SM w Warszawie. 

Skupienie prowadził marianista br. Jose Ignacio Iglesia Puig, a pomagali mu: o. Emilio de Cardenas i p. Agnieszka Kosidło, katechetka naszych szkół sodalicyjnych. Przez trzy dni młodzi uczniowie modlili się, poznawali historię i duchowość sodalicyjną, czytali i rozważali Pismo św. Jedna z konferencji poświęcona była postaci św. Stanisława Kostki, a inna była wprowadzeniem w modlitwę podczas Apelu Jasnogórskiego. - Chodziło przede wszystkim o to, żeby przekonać naszych uczniów, że można żyć po Bożemu będąc młodym człowiekiem - podkreśla br. Jose.

 Młodzi w piątek 14 września uczestniczyli w Apelu na Jasnej Górze. Skupienie było także bezpośrednim przygotowaniem do Aktu zawierzenia Matce Bożej, który uczniowie złożyli w sobotę 15 września. Nie zabrakło casu na wspólne zabawy i spotkania integracyjne. Siódmoklasiści głęboko przeżyli ten czas, który minął im szybko i żałowali, że pobyt w Częstochowie trwał tylko trzy dni.

Z kolei 14, 15 i 16 września w skupieniu rekolekcyjnym w Częstochowie, również prowadzonym przez br. Jose, a także przez o. Emilio, brała udział młodzież sodalicyjna z całej Polski. Tematem ich spotkania była m.in. adhortacja papieża Franciszka o świętości. Obie grupy uczestniczyły w sobotę w Mszy św. na Jasnej Górze, modlitwie różańcowej i agapie razem z „dorosłą" częścią pielgrzymki sodalicyjnej na Jasną Górę.