Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2018  /  Ogólnopolska Pielgrzymka Sodalicji Mariańskich na Jasną Górę

Ogólnopolska Pielgrzymka Sodalicji Mariańskich na Jasną Górę

 Już w sobotę 15 września odbędzie się tegoroczna Ogólnopolska Pielgrzymka Sodalicji Mariańskich na Jasną Górę. Rozpoczniemy też wtedy Triduum przygotowujące do przeżycia wspomnienia liturgicznego św. Stanisława Kostki, które przypada 18 września. Bardzo serdecznie zapraszamy sodaliski, sodalisów, wraz z rodzinami i przyjaciółmi.

Spotykamy się o godz. 10.00 w Kaplicy Różańcowej na Jasnej Górze. Tam wysłuchamy m.in. konferencji ks. Mariusza Szmajdzińskiego i o. Emilio de Cardenasa. O godz. 14.00 będziemy uczestniczyć w Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Złożone zostaną przyrzeczenia i ślubowania sodalicyjne. Nastąpi Akt zawierzenia Matce Bożej uczniów klasy VII Katolickiego Zespołu Edukacyjnego Federacji SM w Polsce. O godz. 16.00 modlitwę różańcową poprowadzi sodalicja olsztyńska. Całość zakończy około godz. 17.00 wspólna agapa w ogrodzie Domu Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego, ul. Wyszyńskiego 12 w Częstochowie.

Przypominamy też, że od 14 do 16 września odbywać się będzie pielgrzymka młodzieży sodalicyjnej na Jasną Górę. Zaproszona jest młodzież z całej Polski, również ta, która nie należy do sodalicji, ale jest naszą wspólnotą zainteresowana. Młodzi będą realizować częściowo osobny, przygotowany specjalnie dla nich program i będą przebywać w Częstochowie od piątku 14 września do niedzieli 16 września 2018 r. Koszt pielgrzymki wynosi 160 złotych (w tym 2 noclegi z pościelą i 3 posiłki dziennie).

Zgłoszenia do 7 września 2018 r. przyjmuje br. Jose Iglesia SM: e-mail: