Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2018  /  Zakończenie roku szkolnego w Katolickim Zespole Edukacyjnym Federacji SM

Zakończenie roku szkolnego w Katolickim Zespole Edukacyjnym Federacji SM

 Mszą św. w kościele przy ul. Chłodnej w Warszawie zakończył się rok szkolny 2017/2018 w Katolickim Zespole Edukacyjnym Federacji Sodalicji Mariańskich w Polsce.

Uroczystej Eucharystii na zakończenie roku pracy i nauki przewodniczył o. Emilio de Cardenas, Asystent Kościelny Federacji SM w Polsce. W Eucharystii uczestniczyli uczniowie wraz z rodzicami i rodzinami, nauczyciele i pracownicy szkół sodalicyjnych. Obecni byli również sodalisi i sodaliski.

W kazaniu o. Emilio mówił m.in. o Ojcze Nasz - wzorze modlitwy chrześcijanina. Życzył uczniom, aby była to ich ulubiona modlitwa do końca życia.

Tradycyjnie wyjątkowy moment uroczystości stanowiło przekazanie sztandaru szkoły przez starszych uczniów - młodszym. Odchodząca trzecia klasa gimnazjum przekazała sztandar klasie drugiej, która już od września będzie klasą trzecią.

W trakcie uroczystości klasa trzecia gimnazjum otrzymała świadectwa i nagrody.

Specjalne podziękowania dla grona pedagogicznego, wychowawcy klasy i pozostałych nauczycieli napisali rodzice opuszczających naszą szkołę gimnazjalistów. W liście czytamy m.in.: „Z całego serca dziękujemy za Wasze zaangażowanie, za trud w przekazywaniu naszej młodzieży wiedzy i wartości, które łączą ojczyste wczoraj z ojczystym jutro, za chrześcijański system wychowania, który zawsze zdaje egzamin. W tym nas, rodziców, wspieraliście. Macie naszą wdzięczność, szacunek, podziw, bo jesteśmy przekonani, że odegraliście piękną, ważną rolę w życiu naszych dzieci, w tym przyszłym także.

Pani Agnieszko, dla nas to był zaszczyt z Panią pracować, a dla młodzieży wielkie szczęście. Mieli w Pani przyjaciela, wsparcie, była Pani dla nich prawdziwym autorytetem. Mówili, że jest Pani wyjątkowa i zasługuje na coś wyjątkowego. Jest Pani pięknym, bożym człowiekiem, wspaniałym nauczycielem. Życzymy Pani błogosławieństwa na dalsze lata. Przepraszamy za wszystko, czym sprawiliśmy przykrość, zawód.

Na koniec zwracamy się do szanownej młodzieży. Wykorzystujcie to, co przez lata zdobyliście w tej szkole. Nie chodzi tylko o naukę, ale przede wszystkim o wartości. Wsłuchajcie się w słowa Waszego Patrona, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, które mimo upływu lat nie straciły niczego ze swej aktualności: <Wy, drodzy młodzi przyjaciele, musicie mieć w sobie coś z orłów. Serce orle i wzrok orli - jak mówił zmarły Prymas.

Musicie ducha hartować i wznosić wysoko, aby móc jak orły przelatywać ponad wszelkim innym ptactwem, w przyszłość naszej Ojczyzny. Tylko będąc jak orły potraficie przebić się przez wszystkie dziejowe przełomy, wichry i burze, nie dając się spętać żadną niewolą. Pamiętajcie. Orły to wolne ptaki, bo szybują wysoko, a nie pełzają po ziemi".