Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2017  /  Przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP

Przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP

 Tradycyjnie zachęcamy do odmawiania dziewięciodniowej nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia), która jest świętem patronalnym niektórych sodalicji.

Przypomnijmy, że zgodnie z dogmatem naszej wiary „Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia - mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmocnego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego - została zachowana nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego".

- Maryja jest niewiastą zachowaną od grzechu pierworodnego. Tak postanowił Ojciec i wybrał Ją, by stała się Matką Zbawiciela. Dając ludzkie ciało Synowi Bożemu, który jest «odblaskiem chwały Ojca» (św. Ambroży) Maryja Dziewica, jak żadne inne stworzenie, ujrzała jaśniejące nad sobą oblicze bogatego w łaskę i miłosierdzie Ojca. Niepokalane Poczęcie jest zatem nadzwyczajnym darem i niezwykłym przywilejem! Dzięki niemu Matka Boża, całkowicie zachowana od niewoli zła i szczególnie umiłowana przez Boga, uprzedza w swoim życiu drogę odkupionych, ludu zbawionego przez Chrystusa - mówił św. Jan Paweł II 8 grudnia 1998 r. przed modlitwą Anioł Pański.