Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2017  /  Modlitwa w intencji zmarłych kolegów i koleżanek z sodalicji

Modlitwa w intencji zmarłych kolegów i koleżanek z sodalicji

 Członkowie dawnej Sodalicji Mariańskiej Akademików i Akademiczek modlili się 26 października w Warszawie w intencji swoich zmarłych kolegów i koleżanek z sodalicji.

Tradycyjne spotkanie rozpoczęło się jak zwykle Mszą św. w Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a następnie odbyło się spotkanie w Domu Pielgrzyma Amicus. Wyczytane zostały imiona i nazwiska zmarłych sodalisek i sodalisów, odmówiono w ich intencji modlitwy.

O. Emilio de Cardenas wygłosił konferencję formacyjną na temat modlitwy do Maryi w życiu sodalisa. Wyróżnił następujące rodzaje modlitwy do Matki Bożej: modlitwa błogosławieństwa, modlitwa prośby, akt oddania się. Zaznaczył, że warto przede wszystkim błogosławić Maryję, a nie tylko Ją o coś prosić. Cała pierwsza część modlitwy Zdrowaś Maryjo to piękna modlitwa błogosławieństwa. O. Emilio zachęcił do dziękowania Maryi za wszystkie łaski, które otrzymaliśmy.

Prelegent zaznaczył, że Maryja najpierw jest Matką Jezusa, a potem dopiero jest naszą Matką, zawsze jednak razem z Jezusem. Bo Maryja ma jedno dziecko: Jezusa. My jesteśmy Jej dziećmi zawsze w łączności z Chrystusem!

W trakcie spotkania uroczyście obchodzone były 99. urodziny Pana Stanisława Michnowskiego, sodalisa przedwojennej i powojennej Sodalicji Mariańskiej Akademików, który regularnie bierze udział w spotkaniach na Żoliborzu i ogromnie interesuje się życiem współczesnych sodalicji.

Zawsze zachęca nas do promowania sylwetek wielkich Polaków, którzy, będąc sodalisami, wykazali się postawą żarliwej wiary i wielkiego umiłowania własnej Ojczyzny. Życzenia Jubilatowi złożył Grzegorz Baran, a następnie zostało odśpiewane chóralne „Dwieście lat".

Dziękując za życzenia, Pan Michnowski poprosił też wszystkich: - Módlmy się nie tylko za naszych zmarłych przyjaciół, ale także za siebie nawzajem, abyśmy mogli kiedyś cieszyć się na zawsze obecnością Boga i Maryi. Pomagajmy sobie nawzajem w osiągnięciu zbawienia. To jest m.in. celem istnienia naszej wspólnoty. Spotkanie zakończyło się rozmowami przy torcie urodzinowym i kawie