Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2017  /  Dzień Patrona w Katolickim Zespole Edukacyjnym

Dzień Patrona w Katolickim Zespole Edukacyjnym

 20 października uczniowie i nauczyciele 2 i 3 klasy Gimnazjum i 7 klasy Szkoły Podstawowej Katolickiego Zespołu Edukacyjnego Federacji SM w Polsce świętowali Dzień Patrona - Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.

Mszę św. koncelebrowaną w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie odprawiał m.in. o. Emilio de Cardenas. W kazaniu przypomniał, że to właśnie z tego miejsca, z ambony kościoła św. Stanisława, ks. Popiełuszko przekonywał Polaków, aby kochali tych, którzy ich prześladują. - Mówił, aby kochać swoich nieprzyjaciół. Te słowa są aktualne również dziś - podkreślał o. Emilio i życzył uczniom, aby ks. Jerzy był patronem ich wiary, nadziei i miłości.

Po Mszy św. uczniowie, wychowawcy i dyrekcja modlili się przy grobie Księdza Jerzego oraz złożyli tam kwiaty, a następnie spotkali się w Domu Pielgrzyma Amicus na wspólnym poczęstunku. Kolejną częścią programu dnia była gra miejska. Uczniowie podzieleni na grupy (każda pod opieką swojego wychowawcy) rozwiązywali zadania i poszukiwali odpowiedzi na różne pytania związane z życiem i posługą kapłańską swojego Patrona.

Wskazówki do zadań były rozmieszczone w różnych miejscach Warszawy.