Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2017  /  Kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej u Marianistów w Piastowie

Kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej u Marianistów w Piastowie

 W ramach peregrynacji po męskich wspólnotach zakonnych w archidiecezji warszawskiej kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej nawiedziła dom zakonny Marianistów w Piastowie.

Obraz Matki Bożej przybył do Marianistów we wtorek 3 października, dzień po dwusetnej rocznicy założenia zgromadzenia. - Dlatego mieliśmy podwójny powód do radości. Łączyliśmy się duchowo ze współbraćmi na całym świecie, którzy świętowali nasz jubileusz. A oprócz tego modliliśmy się przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, z którą czujemy się szczególnie związani. Kiedyś mieszkaliśmy przecież w domu zakonnym w Częstochowie, często bywaliśmy i bywamy obecnie na Jasnej Górze.

Wizyta Matki w naszym domu w Piastowie była na pewno wyjątkowym i szczególnym wydarzeniem - mówi br. Jose Iglesia, przełożony wspólnoty w Piastowie.

Obraz został uroczyście powitany 3 października o godz. 17.00 przed domem Marianistów przy ul. Siemiradzkiego 24. Obecni byli, oprócz samych zakonników, również: proboszcz miejscowej parafii ks. Marek Wolniewicz, prezes sodalicji Marianistów w Piastowie Ryszard Koszczyński, sodaliski i sodalisi, siostry zakonne oraz okoliczni mieszkańcy. Obraz został wniesiony do kaplicy domu, gdzie o godz. 18.00 o. Emilio de Cardenas odprawił uroczystą Mszę św. Następnie sodalisi z Piastowa poprowadzili nabożeństwo różańcowe i trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 21.00, w łączności z Jasną Górą, odmówiony został Apel Jasnogórski. Po nim krótką medytację poprowadził sodalis Franciszek Idźkowski. Do godz. 23.00 trwała jeszcze indywidualna modlitwa w kaplicy.

Następnego dnia o godz. 6.00 rano o. Emilio odprawił kolejną Mszę św., której oprawę liturgiczną przygotowały Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi, współpracujące z Marianistami zakonnice, które swój klasztor mają w pobliżu. O godz. 9.00 o. Emilio wygłosił konferencję maryjną. W kaplicy modliły się również dzieci z przedszkola prowadzonego przez siostry franciszkanki.

O godz. 11.00 o. Emilio sprawował kolejną Mszę św., z udziałem dużej grupy wiernych, a następnie, po modlitwie Anioł Pański, grupy Żywego Różańca z miejscowej parafii prowadziły modlitwę różańcową. Potem, o godz. 15.00 przyszła pora na odmawianą przez całą Rodzinę Marianistów o tej godzinie modlitwę, która upamiętnia fakt, że właśnie o tej porze, u stóp krzyża Pana Jezusa, na mocy decyzji Zbawiciela, zostaliśmy dziećmi Matki Najświętszej. Odmówiono też Koronkę do Miłosierdzia Bożego i aż do godz. 17.00 trwała modlitwa w ciszy. Obraz Matki Bożej został następnie przekazany do kolejnego zakonu męskiego - do paulistów z Ursusa.