Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2017  /  Młodzież z klas drugich gimnazjum Katolickiego Zespołu Edukacyjnego Federacji SM w Łabuniach

Młodzież z klas drugich gimnazjum Katolickiego Zespołu Edukacyjnego Federacji SM w Łabuniach

 Młodzież z klas drugich gimnazjum Katolickiego Zespołu Edukacyjnego Federacji SM w Polsce wzięła udział w weekendzie rekolekcyjnym, który odbył się w dniach 6- 8 X u Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Łabuniach koło Zamościa.

Rekolekcje pod hasłem „W mocy słowa" prowadził ks. Marian Wyrwa z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, ale bardzo zaangażowani w prowadzenie spotkania byli również nasi marianiści: o. Emilio i br. Jose.

Grupa młodzieży, wraz z opiekunami, w piątek 6 października dotarła najpierw do Zamościa, gdzie był czas na zwiedzanie tego pięknego miasta oraz wspólny obiad. Następnie, po dotarciu do Łabuń, młodzież dołączyła do grupy swoich rówieśników z całej Polski, którzy również przybyli na rekolekcje. Ich program był bardzo bogaty, a oprócz modlitw, konferencji i spotkań formacyjnych, był również czas na integrację, gry i zabawy, odpoczynek. O. Emilio w piątek wieczorem, przy pomocy naszych gimnazjalistów, poprowadził dla wszystkich nabożeństwo pokutne, przygotowujące młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty. Z kolei br. Jose w sobotę wygłosił konferencję o młodym Faustino z Walencji, uczniu w szkole marianistów, który w swoim krótkim życiu dał wielkie świadectwo miłości do Jezusa i Maryi.

Rekolekcje w Łabuniach były dobrym wstępem do tego, aby młodzież drugich klas gimnazjum przy Ogrodowej głębiej zaangażowała się w formację sodalicyjną. Już w październiku zaczynają się regularne spotkania sodalicyjne dla tej młodzieży.