Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2017  /  Rekolekcje dla młodzieży

Rekolekcje dla młodzieży

Pielgrzymka młodzieży - zdjęcia

Już od czwartku 14 września w Częstochowie swoje skupienie rekolekcyjne miała młodzież z 7 klasy szkoły podstawowej Katolickiego Zespołu Edukacyjnego Federacji SM w Warszawie.

Skupienie prowadził marianista br. Jose Iglesia, a w programie była m.in.: modlitwa, wprowadzenie w duchowość sodalicyjną, zabawy i konkursy. - Chcieliśmy w ten sposób przybliżyć naszym uczniom specyfikę i charakter naszej szkoły, która jest prowadzona przez Federację SM. Trzeba więc, aby znali i wiedzieli czym jest Sodalicja Mariańska - mówi br. Jose.

Z kolei 16 i 17 września w skupieniu rekolekcyjnym w Częstochowie, również prowadzonym przez br. Jose, a także przez o. Emilio, brała udział młodzież sodalicyjna z całej Polski: m.in. z Włocławka, Piastowa, Częstochowy i Warszawy. Młodzi m.in. rozmawiali na temat duchowości sodalicyjnej, czytali i rozważali Pismo św., uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim. Obie grupy wspólnie brały udział w naszej Mszy św. pielgrzymkowej, którą w sobotę w Kaplicy Cudownego Obrazu odprawił o. Emilio.

Jak już informowaliśmy, w tym roku szkolnym dla uczniów II klasy naszego gimnazjum w Warszawie rozpoczną się w październiku regularne spotkania sodalicyjne. Będą to cotygodniowe spotkania modlitewno - formacyjne. Już na początku października młodzież wraz z opiekunami weźmie udział w weekendzie rekolekcyjnym w Łabuniach koło Zamościa, u Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi.