Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2017  /  Zakończenie roku szkolnego w Katolickim Zespole Edukacyjnym

Zakończenie roku szkolnego w Katolickim Zespole Edukacyjnym

 Mszą św. w kościele św. Augustyna w Warszawie zakończył się rok szkolny 2016/2017 w Katolickim Zespole Edukacyjnym Federacji Sodalicji Mariańskich w Polsce.

Uroczystej Eucharystii na zakończenie roku pracy i nauki przewodniczył o. Emilio de Cardenas, asystent kościelny Federacji SM w Polsce. W Eucharystii uczestniczyli uczniowie wraz z rodzicami i rodzinami, nauczyciele i pracownicy szkół sodalicyjnych. Obecni byli również sodalisi i sodaliski.

W kazaniu o. Emilio podkreślił, że wakacje to także część roku szkolnego. Wtedy również można się wiele nauczyć, poznając ludzi, zabytki, inne kultury. - Bóg mówi przez innych, przez naturę, ale żeby Go usłyszeć, trzeba wyłączyć komputer i telefon - apelował o. Emilio.

Uczniowie tradycyjnie odebrali świadectwa i nagrody. Wyjątkowy moment uroczystości stanowiło przekazanie sztandaru szkoły przez starszych uczniów - młodszym. W tym roku gimnazjum ukończyły dwie klasy (łącznie 24 uczniów). Absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia gimnazjum (większość z wyróżnieniem) i nagrody. Pięcioro uczniów klas trzecich gimazjum zostało w szczególny sposób wyróżnionych pochwałą, listem gratulacyjnym oraz nagrodą pieniężną za godne reprezentowanie szkoły i działalność na rzecz społeczności szkolnej. W tym miejscu warto zaznaczyć, że tegoroczne wyniki egzaminu gimnazjalnego w naszej szkole są o 20, 30 % lepsze od średniej krajowej.

Na zakończenie dyrektor szkoły Grzegorz Baran podziękował wszystkim (uczniom, rodzicom i nauczycielom) za całoroczną pracę, pogratulował laureatom konkursów przedmiotowych, a także wyraził wdzięczność rodzinom, które w bardzo konkretny sposób pomogły w wyposażeniu naszych szkół. Odczytał także list z podziękowaniami dla uczniów od rodziców niepełnosprawnego Stasia, za udział w akcji „Korek dla Stasia".