Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2017  /  Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

 Zarząd Federacji Sodalicji Mariańskich w Polsce otrzymał przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego wiele życzeń i pozdrowień od poszczególnych sodalicji, hierarchów Kościoła w Polsce oraz znajomych i przyjaciół naszego środowiska.

Życzenia przesłał np. kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski napisał m.in.: „Święta Wielkanocne pozwalają nam co roku przeżywać i podziwiać tę przedziwną łaskawość Boga, który z miłości do nas, w Chrystusie Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym dokonał dzieła naszego zbawienia. Życzę z całego serca, aby te święta pomogły nam na nowo doświadczyć, że nic nie może <nas odłączyć od miłości Boga> i uzdalniały do bycia wobec innych autentycznymi świadkami tej miłości."

Z kolei ks. dr Kazimierz Szymczycha SVD, sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, podkreślił w swoich życzeniach, że każdy wierny powołany jest do świętości i do działalności misyjnej. „Łącząc się z Wami w dziękczynieniu za dar tego Wielkiego Triduum Paschalnego, życzę głębokiego doświadczenia bliskości Jezusa Zmartwychwstałego. W trwającym roku duszpasterskim, przeżywanym pod hasłem: Idźcie i głoście..., odrzućmy lęk i strach. Stawajmy się prawdziwie wielkanocnymi świadkami Pana.

Wpatrujmy się w Niego, by odnowić w sobie zapał misyjny, a Maryja z Wieczernika i Kalwarii oraz z dnia Pięćdziesiątnicy, niech nas otacza swoją szczególną opieką, niech prowadzi nas ku Zmartwychwstałemu Chrystusowi, wypraszając obfitość Jego łask i darów. Niech łaska Jezusa Zmartwychwstałego i posyłającego nam Ducha Świętego, zawsze nas wypełnia i raduje serca" - napisał ks. Szymczycha.