Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2017  /  Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

 Członkowie Sodalicji Mariańskiej przy parafii Chrystusa Króla w Toruniu złożyli z okazji Dnia Świętości Życia, podczas uroczystej Mszy św., przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Stając przed Świętą Bożą Rodzicielką i Matką Dobrej Rady wypowiedzieli słowa: „Przyrzekamy Ci z oczyma wpatrzonymi w Betlejemski Żłóbek, że odtąd staniemy na straży budzącego się życia. Walczyć będziemy w obronie każdego dziecięcia i każdej kołyski równie mężnie, jak ojcowie nasi walczyli o byt i wolność narodu, płacąc obficie własną krwią. Jesteśmy gotowi raczej śmierć ponieść, aniżeli śmierć zadać bezbronnym. Dar życia uważać będziemy za największą łaskę Ojca Wszelakiego Życia i za najcenniejszy Skarb Narodu." (tekst z Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego - 1956 r.)

Przyrzeczenie duchowej adopcji podjęte zostaje na okres 9 miesięcy i zobowiązuje do codziennego odmawiania modlitwy i jednej dziesiątki Różańca świętego w intencji poczętego dziecka, które jest zagrożone aborcją. Imię dziecka jest znane Bogu."

Przyrzeczenia duchowej adopcji złożyli również sodalisi z innych wspólnot sodalicyjnych, w tym np. młodzież z Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku.