Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2017  /  Zdrapka Wielkopostna 2017

Zdrapka Wielkopostna 2017

 Na tegoroczny Wielki Post Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce przygotowała akcję „Zdrapka Wielkopostna 2017". To specjalnie przygotowana plansza z 40 zadaniami - po jednym na każdy dzień Wielkiego Postu.

Uczestnik akcji odbiera zdrapkę i od Środy Popielcowej do Wielkanocy odsłania wyzwanie na każdy dzień. Wszystkie zadania są prosto sformułowane i w większości możliwe do wykonania natychmiast po odkryciu. Oto przykłady zadań z pierwszej i drugiej edycji kalendarza wielkopostnego: „Nie marnuj dzisiaj wody", „Unikaj <śmieciowego jedzenia>, „Odmów 3 razy Ojcze nasz", „Życzenia świąteczne. Wyślij kartkę!", „Przeproś osoby, które skrzywdziłeś".

W treść tegorocznej edycji zdrapki zostały wpisane ważne wydarzenia przypadające w 2017 roku: rok św. Brata Alberta, Jubileusz 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i 100. rocznica objawień fatimskich. Tegoroczna szata graficzna zdrapki nawiązuje do Obrazu Matki Bożej z Jasnej Góry.

Każdego dnia Wielkiego Postu inna osoba komentuje zadania zdrapki - do komentowania zostali zaproszeni goście, osoby z różnych miejsc, stanów i zawodów. Jeden z dni wielkopostnych został poświęcony Matce Bożej. Komentarz video na ten dzień przygotowują ojcowie paulini z Jasnej Góry.

Organizatorem akcji jest Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce, która jest świeckim światowym stowarzyszeniem katolickim działającym na prawie papieskim, ruchem inspirowanym duchowością św. Ignacego z Loyoli wyrosłym z Sodalicji Mariańskich.

Zdrapki można zamawiać w pakietach dopasowanych dla rodzin, wspólnot, a nawet całych parafii. Zamówienia można składać przez Internet:

www.zdrapka.wzch.org.pl. Nabycie zdrapki jest płatne.