Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2017  /  W radio o Towarzystwie Przyjaciół Szkół Katolickich Federacji SM

W radio o Towarzystwie Przyjaciół Szkół Katolickich Federacji SM

 W ramach cyklu prezentującego Organizacje Pożytku Publicznego, które proszą o przekazanie 1% podatku, Program I Polskiego Radia wyemitował 3 lutego audycję o Towarzystwie Przyjaciół Szkół Katolickich Federacji SM.

W programie Grzegorz Baran, prezes Federacji SM w Polsce, przedstawił krótko historię, cel i zadania Towarzystwa. Powiedział, że organizacja, powstała wkrótce po przemianach 1989 r., postawiła sobie za cel wspieranie na różne sposoby szkól sodalicyjnych, które wychowują dzieci i młodzież w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych.

Jednym z pierwszych zadań było zapewnienie godziwych warunków lokalowych dla szkół w Warszawie przy ul. Ogrodowej. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu członków Towarzystwa, darowiznom ludzi dobrej woli, pracom społecznym, udało się pozyskać i wyremontować budynek byłego żłobka, który do dziś służy działalności oświatowej. Przez minione ćwierć wieku szkoły wychowały i uformowały już kilka pokoleń uczniów, którzy jako mądrzy, gruntownie wykształceni chrześcijanie, nie mieli żadnych problemów z dostaniem się na wymarzone studia, następnie podjęli atrakcyjną pracę zawodową i do dziś działają w świecie, służąc na rzecz Polski i wspólnego dobra.

- W ostatnich latach, dzięki środkom z 1%, udało nam się w budynku przy ul. Ogrodowej przeprowadzić generalny remont łazienek i doposażyć szkołę w sprzęt audiowizualny. Jednocześnie w trosce o rozwój fizyczny dzieci i młodzieży zmodernizowaliśmy teren wokół szkoły, zostały utworzone pokryte sztuczną trawą boiska wielofunkcyjne - mówił Grzegorz Baran.

Wspomniał oczywiście o zaangażowaniu Towarzystwa w budowę nowego budynku dla szkół przy ul. Chłodnej. Nowoczesny gmach zapewni jeszcze lepsze warunki kształcenia, będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych i pozwoli na przyjęcie większej liczby uczniów. Docelowo ma to być, służące Sodalicji Mariańskiej i innym wspólnotom Kościoła oraz lokalnej społeczności warszawskiej Woli, centrum edukacji, kultury i formacji. - Szczególną troską chcemy tam otoczyć ludzi starszych, samotnych, którzy wymagają większego wsparcia i opieki. Pragniemy im pomóc, a także skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia życiowego, aby nasi uczniowie mogli się od nich uczyć i na nich wzorować - podkreślał Grzegorz Baran.

Przy okazji, za pośrednictwem naszego serwisu, po raz kolejny zwracamy również do Was, Drogie Sodaliski i Drodzy Sodalisi, z prośbą o przekazanie nam 1% podatku dochodowego. Wasza pomoc, na którą zawsze możemy liczyć, jest da nas ogromnie cenna i jesteśmy za nią bardzo wdzięczni!

Przypominamy!

Aby przekazać 1% podatku wystarczy wpisać do PIT-u numer KRS 0000107281 Towarzystwo Przyjaciół Szkół Katolickich Sodalicji Mariańskich ul. Ogrodowa 3A, 00-893 Warszawa

Rachunek bankowy:

66 1240 6319 1111 0000 4778 8570

Darowizna na działalność statutową