Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2016  /  Dzień Patrona w Katolickim Gimnazjum nr 15

Dzień Patrona w Katolickim Gimnazjum nr 15

 19 października uczniowie i nauczyciele Katolickiego Gimnazjum nr 15 Federacji SM w Polsce świętowali Dzień Patrona - Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.

Mszę św. w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie odprawił o. Emilio de Cardenas. W trakcie Eucharystii uczniowie klas pierwszych złożyli swoje ślubowania. Przyrzekali: mieć zawsze otwarte serce na Boga i drugiego człowieka, podążać drogą nauki i pracy, doceniać prawdę, dobro i piękno. Po Mszy św. uczniowie, wychowawcy i dyrekcja modlili się przy grobie Księdza Jerzego oraz złożyli tam kwiaty.

Kolejnym punktem dnia było wspólne drugie śniadanie w pobliskim Domu Pielgrzyma „Amicus". Następnie gimnazjaliści rozpoczęli mniej oficjalną część uroczystości. Podzieleni na małe grupy (pod opieką nauczycieli), zaopatrzeni w mapki okolic szkoły, telefony z programem skanującym kody QR odbyli grę terenową, która polegała na odnalezieniu i odczytaniu zakodowanych cytatów Patrona, będących wskazówkami, jak dobrze przeżyć życie. W szkole każda grupa pracowała nad wybranym cytatem, mając za zdanie przedstawić go w dowolny (twórczy) sposób pozostałym grupom.

Tylko jedna grupa mogła wygrać i otrzymać nagrodę.