Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2016  /  Dni w Diecezjach

Dni w Diecezjach

 Od 20 do 25 lipca w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Piastowie przebywała grupa 160 młodych ludzi związanych z działającymi na całym świecie szkołami i sodalicjami Zgromadzenia Marianistów.

Młodzi przyjechali m.in. z Francji, Hiszpanii, Austrii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Haiti i Togo. Przebywali w archidiecezji warszawskiej, uczestnicząc w programie Dni w Diecezjach i przygotowując się do wyjazdu do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Razem z nimi przybyło aż 16 marianistów z całego świata, współbraci naszego Asystenta Kościelnego o. Emilio de Cardenasa. Do Piastowa wraz z młodzieżą przybyła także siostra zakonna ze Zgromadzenia Sióstr Marianistek. Wśród przybyłych marianistów obecny był min.: o. Andre z Francji, który obecnie pracuje w Rzymie i jest członkiem Rady Generała najwyższego przełożonego Zgromadzenia, a także br. Rochelio podprowincjał, hiszpańskiej prowincji Marianistów.

Wszyscy uczestniczyli w bardzo rozbudowanym programie, który wypełniła modlitwa, spotkania wspólnotowe, zwiedzanie Warszawy, gra miejska i praca w grupach. Nasi goście odbyli krótką pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Ursusie, a także odwiedzili szkoły sodalicyjne przy ul. Ogrodowej w Warszawie i bawili się na pikniku miejskim zorganizowanym przez władze Piastowa. Na zakończenie, w sobotę 23 lipca wieczorem odbyła się zorganizowana specjalnie dla uczestników zabawa przy muzyce, a w niedzielę w miejscowym kościele parafialnym celebrowano Mszę św. dziękczynną.

Młodzi oczywiście wzięli udział w wydarzeniach centralnych Dni w Diecezjach organizowanych przez archidiecezje warszawską: w koncercie ewangelizacyjnym na Placu Piłsudskiego i Mszy św. posłania, której na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

Przygotowania do przyjęcia w Piastowie młodzieży z całego świata trwały ponad rok. Wielki wysiłek w organizację przedsięwzięcia włożyli sodalisi z Piastowa z prezesem tamtejszej sodalicji Ryszardem Koszczyńskim i br. Jose. Wszystkim 57 wolontariuszom, sodalisom i parafianom, gratulujemy i bardzo serdecznie dziękujemy za wysiłek
i zaangażowanie! Bóg zapłać!