Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2016  /  Nowi alumni w seminariach duchownych

Nowi alumni w seminariach duchownych

 Dwóch młodych mężczyzn uformowanych w środowiskach sodalicyjnych wstąpiło do seminariów duchownych.

Pierwszy z nich, Aleksander Brzustewicz, wstąpił do seminarium duchownego we Włocławku. Jest absolwentem Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku. Był jedną z osób, które w 2012 r. reaktywowały w tej szkole Sodalicję Mariańską. Impulsem do tego było odnalezienie na strychu katedry włocławskiej starego sztandaru sodalicyjnego. Sodalicja Mariańska w popularnym Długoszu powstała w roku szkolnym 1917/18, w drugim roku funkcjonowania szkoły. W czasie wojny i w okresie komunizmu sodalicja nie działała, ale cztery lata temu, m.in. dzięki obecnemu klerykowi Aleksandrowi, została wskrzeszona.

„Oddać się w opiekę Matki Bożej - Naszej Matki to nie są tylko puste słowa, ale jest to ścieżka życia, którą razem z przyjaciółmi postanowiliśmy podjąć. Zawierzając Maryi,  umieramy dla tego świata i rodzimy się dla Chrystusa, który oddał za nas życie. Pragniemy służyć Panu Bogu jak wszyscy chrześcijanie z gorliwością i prawdziwym entuzjazmem, naśladując w ten sposób pierwszych apostołów Chrystusa" - pisał Aleksander Brzustewicz po reaktywowaniu sodalicji w Zespole Szkół Katolikcich im. ks. Jana Długosza we Włocławku.

Drugi kleryk, Mateusz Mickiewicz, wstąpił do seminarium duchownego w Warszawie, a jest absolwentem Katolickiego Zespołu Edukacyjnego Federacji Sodalicji Mariańskich w Polsce.

Prosimy o modlitwę w intencji obu alumnów.