Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2016  /  Zakończenie rok szkolnego w Katolickim Zespole Edukacyjnym SM

Zakończenie rok szkolnego w Katolickim Zespole Edukacyjnym SM

 Zakończył się rok szkolny 2015/2016 w Katolickim Zespole Edukacyjnym Federacji Sodalicji Mariańskich w Polsce.

Uroczystej Mszy św. na zakończenie roku pracy i nauki przewodniczył 23 czerwca w kościele parafii św. Andrzeja Apostoła przy ul. Chłodnej w Warszawie o. Emilio de Cardenas, asystent kościelny Federacji SM w Polsce. W Eucharystii uczestniczyli uczniowie wraz z rodzicami i rodzinami, nauczyciele i pracownicy szkół sodalicyjnych. Obecni byli również sodalisi i sodaliski.

Uczniowie odebrali świadectwa i nagrody. Wyjątkowy moment uroczystości stanowiło pożegnanie absolwentów, którzy w tym roku ukończyli naukę w szkole podstawowej (31 uczniów) i gimnazjum (9 uczniów). Wszyscy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, większość otrzymała świadectwa z wyróżnieniem. Dwójka gimnazjalistów została natomiast laureatami konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty - Filip Piotrowicz z historii, a Izabella Zydorowicz z języka angielskiego. Oboje mają zapewnione już miejsce w dowolnym liceum na terenie Mazowsza. - Niedawno jeden z uczniów powiedział mi: „Panie dyrektorze, to był dla mnie zaszczyt chodzić do tej szkoły". Takie słowa, za które bardzo serdecznie dziękuję, są wielką radością i zobowiązaniem dla wszystkich nauczycieli. To zaszczyt uczyć takie zdolne dzieci i współpracować z takimi dobrymi rodzicami - mówił dyrektor szkół Grzegorz Baran.

Podziękował również wszystkim nauczycielom za owocną i rzetelną pracę, rodzicom za dobrą współpracę, a uczniom za całoroczny wysiłek włożony w naukę. Wszystkim życzył udanych, bezpiecznych wakacji.

Na zakończenie o. Emilio poinformował, że w sierpniu będzie głosić rekolekcje w Afryce, w Togo, gdzie pracują jego współbracia marianiści. Prosił o modlitwę w intencji tych rekolekcji i całego swojego pobytu w Afryce.