Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2016  /  Pielgrzymka włocławskiej Młodzieżowej Sodalicji Mariańskiej

Pielgrzymka włocławskiej Młodzieżowej Sodalicji Mariańskiej

 Młodzieżowa Sodalicja Mariańska działająca w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku odbyła 2 kwietnia pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku.

Młodzieży towarzyszyli opiekunowie: ks. Andrzej Tomalak i s. Goretti Bartczak. Głównym punktem pielgrzymki była Msza św. w płockim sanktuarium, która miała charakter dziękczynny za dar Bożego Miłosierdzia objawiony w dziele stworzenia świata i każdego człowieka. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku jest miejscem pierwszych i najważniejszych objawień Jezusa Miłosiernego, jakie otrzymała św. Siostra Faustyna Kowalska ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Tu 22 lutego 1931 roku św. Faustyna miała wizję Jezusa, który kazał jej namalować obraz i zażądał ustanowienia święta Miłosierdzia Bożego.

Po Eucharystii pielgrzymi zostali zaproszeni przez Siostrę ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia na plac rozbudowy Sanktuarium oraz mającego powstać nowego muzeum, gdzie wspólnie modlili się o Bożą pomoc w dziele rozbudowy. Następnie obejrzeli krótką prezentację związaną z historią Zgromadzenia Sióstr oraz z osobą św. s. Faustyny  Kowalskiej. Następnym punktem programu było zwiedzanie płockiego muzeum diecezjalnego. Sodalisi dotarli również na Wzgórze Tumskie, gdzie znajduje się bazylika katedralna, którą to 7 czerwca 1991 r. nawiedził Jan Paweł II. Przewodnicząc nabożeństwu czerwcowemu, wygłosił on homilię i zakończył 42. Synod Diecezjalny. To wydarzenie upamiętnia odsłonięty obok bazyliki w 1994 r. pomnik Świętego Papieża Polaka.