Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2016  /  Wspólnota SM w Zespole Szkół Katolickich we Włocławku

Wspólnota SM w Zespole Szkół Katolickich we Włocławku

 Dwie nowe kandydatki zostały przyjęte do wspólnoty Sodalicji Mariańskiej działającej w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku. Do szkolnej sodalicji dołączyli: Maria z klasy II B LO i Ewa z klasy I B LO. Pozostałe sodaliski i sodalisi odnowili przed Bogiem swoje przyrzeczenia sodalicyjne.

Uroczystość odbyła się 4 marca, w liturgiczne wspomnienie św. Kazimierza, patrona zarówno miejscowej sodalicji, jak i szkolnej kaplicy. Odpustowej Mszy św. konelebrowanej przewodniczył bp Bronisław Dembowski, biskup senior diecezji włocławskiej. W homilii ks. prał. Artur Niemira, kanclerz kurii włocławskiej i diecezjalny koordynator Światowych Dni Młodzieży stwierdził, że wszystko jest darem Boga i za wszystko trzeba Stwórcy dziękować, nawet za trudne doświadczenia.

Zachęcił do udziału w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży poprzez zaangażowanie modlitewne (np. codzienne odmawianie w Koronki do Bożego Miłosierdzia w łączności z młodymi całej diecezji) oraz dołączenie do grup formacyjnych odpowiedzialnych za pobyt młodzieży z innych krajów w diecezji włocławskiej.