Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2015  /  Maryja w życiu kapłana

Maryja w życiu kapłana

 Kończy się powoli Rok Maryjny w Sodalicjach Mariańskich. Zgodnie z zaproponowanym programem grudzień 2015 r. poświęcony jest tematowi Maryja w życiu kapłana.

Z Maryją poznanie kapłaństwa Chrystusa będzie głębsze, miłość ku Jezusowi silniejsza, a służba lżejsza - podkreśla w materiałach formacyjnych o. Emilio de Cardenas.

„Jezus Chrystus od poczęcia jest kapłanem. Maryja przyjęła Słowo, a Słowo stało się Ciałem. Chrystus jest mostem, pośrednikiem i kapłanem między Bogiem a człowiekiem. Jezus Chrystus wydał za nas Ciało i Krew i stał się ofiarą przebłagalną za nasze grzechy.

A Maryja stała pod krzyżem" - pisze o. Emilio. Dodaje, że dzisiejszy kapłan doświadcza wsparcia ze strony Maryi i może się zwracać do Niej słowami: Maryjo, Matko Jezusa kapłana, aby moja miłość ku Jezusowi była silniejsza.

O. Emilio przytacza również piękne słowa kard. Stefana Wyszyńskiego: „Zawsze ufałem, że wspomoże mnie Maryja. Cześć moja dla Matki Najświętszej rozwijała się powoli. Tajemnicę tej czci jeszcze lepiej odczułem, gdy nawiedzając swoją rodzinną parafię w Zuzeli zobaczyłem ten sam obraz Matki Bożej Częstochowskiej, przed którym modlili się moi rodzice. Obraz ten jest do dziś czczony w świątyni, chociaż ucierpiała ona od czasu ostatniej wojny bardzo wiele. Oblicze Matki zostało nietknięte. Wydawało mi się zawsze, że tej dziedzicznej czci rodzinnej trzeba dochować wierności".