Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2015  /  Msza św. dziękczynna w Katedrze św. Jana

Msza św. dziękczynna w Katedrze św. Jana

 Wspólnota uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Katolickich Federacji Sodalicji Mariańskich w Polsce oraz sodalisi i sodaliski warszawskiej Sodalicji Mariańskiej wzięli udział 28 maja w warszawskiej katedrze św. Jana w uroczystej Mszy św. dziękczynnej za dar życia i posługi Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego.

W homilii ks. Feliks Folejewski SAC przypomniał jedne z ostatnich zdań wypowiedzianych przez Prymasa Wyszyńskiego przed śmiercią: - Jeżeli Bóg jest uwielbiony, człowiek będzie uszanowany, a ziemia obsłużona. Budowanie na Bogu, zawierzenie Jego miłości, uczy również szacunku i zaufania do człowieka.

Kaznodzieja zaznaczył, że dziedzictwo, które nam zostawił Prymas Tysiąclecia nie może być drogocennym skarbem schowanym w sejfie, czy wzruszającą fotografią oglądaną w albumie wspomnień z minionych lat. - Ma być zobowiązaniem, zadaniem do wykonania. Nasza modlitwa o beatyfikację kard. Wyszyńskiego będzie tym skuteczniejsza, im bardziej jego naukę będziemy wprowadzali w czyn. Miłość bowiem nie polega tylko na uczuciach, ale na tym, co się czyni - mówił ks. Folejewski.

Podkreślił, że zadaniem Kościoła jest głoszenie prawdy o Bogu ludziom wszystkich czasów i miejsc. - Dlatego nie można różnym formom bezbożności przyklaskiwać, nie można być poprawnym politycznie, deklarować wiarę, ale jednocześnie tę wiarę i moralność swojego Kościoła zawieszać na klamce drzwi gabinetu, w którym się urzęduje. Musimy szukać porozumienia, ale nie można mówić, że bezbożność, zmiana praw naturalnych, są równie dobre jak Boże przykazania - tłumaczył pallotyn.

Po Mszy św. uczestnicy przeszli do sarkofagu kard. Wyszyńskiego, gdzie modlili się o Jego beatyfikację. Przypomnijmy, że Prymas Tysiąclecia jest patronem Katolickiej Szkoły Podstawowej nr 7 prowadzonej w Warszawie przez Federację Sodalicji Mariańskich w Polsce.