Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2015  /  Tygodnik "Idziemy" - nr 18/2015

Tygodnik "Idziemy" - nr 18/2015

 W najnowszym wydaniu tygodnika Idziemy (nr 18/2015) Stefan Meetschen, dziennikarz niemieckiego pisma Die Tagespost, opisuje kwietniowy II Europejski Kongres Sodalicji i Kongregacji Mariańskich, który odbył się w Tyńcu.

W felietonie zatytułowanym Odważnie z Maryją autor podkreśla, że w Niemczech Kongregacje Mariańskie mają 45 tysięcy członków i nie narzekają na brak nowych chętnych. „Wielu młodych ludzi, w tym mężczyzn, których statystycznie jest o wiele mniej we wszelkich organizacjach kościelnych, przychodzi do kościoła NMP w centrum Kolonii, aby przed figurą Czarnej Madonny, zazwyczaj ubraną w białą koronkową suknię, polecić Matce Bożej swoje troski i radości w modlitwie różańcowej. Część z nich pragnie pogłębiać duchowość maryjną i włączać się w nurt modlitwy za Kościoł niemiecki i Europę, co realizuje Kogregacja Mariańska, działająca w Kolonii od 1608 roku" - pisze Meetschen.

Nawiązując do kwietniowego kongresu niemiecki dziennikarz zaznacza, że uczestnicy byli pod wrażeniem duchowego dziedzictwa, jakiego mogli doświadczyć odwiedzając miejsca związane z życiem św. Jana Pawła II i św. Faustyny - polskich duchowych gigantów. Natomiast wykłady z duchowości maryjnej raz jeszcze przypomniały skuteczność wstawiennictwa Matki Bożej i niezawodność modlitwy różańcowej. Całe spotkanie - w opinii dziennikarza, który uczestniczył w całym kongresie - przebiegło w radosnej atmosferze święta wiary.