Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2015  /  II Europejski Kongres Sodalicji i Kongregacji Mariańskich

II Europejski Kongres Sodalicji i Kongregacji Mariańskich

 Zbliża się II Europejski Kongres Sodalicji i Kongregacji Mariańskich, który odbędzie się w dniach 15-18 kwietnia w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu.

Kongres przebiegać będzie pod hasłem Rola Sodalicji Mariańskich i Kongregacji Mariańskich w pogłębianiu wiary w Europie. W czasie wykładów prof. Werner Münch, były premier landu Saksonii-Anhalt mówić będzie o wierze, moralności i rodzinie we współczesnej Europie, ks. dr hab Jarosław Popławski z KUL podejmie temat apostolatu ludzi świeckich w wymiarze Maryjnym, ks. dr Michael Kahle z Collegium Albertinum w Bonn zastanowi się nad wymaganiami stawianymi sodalisom w dzisiejszych czasach, a ks. Prezes Thomas Schmid z Regensburga omówi wspólną drogę i działalność zjednoczonych Sodalicji Mariańskich. Część konferencyjną zakończy wykład Maryja jako Matka nowej ewangelizacji, który wygłosi ks. dr Markus Hofmann z Kolonii.

W trakcie Kongresu uczestnicy nawiedzą Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach (modlitwa przy grobie św. Faustyny, Koronka do Miłosierdzia Bożego w Bazylice) oraz Wadowice, gdzie zaplanowano Mszę św. w Bazylice Ofiarowania NMP, zwiedzanie Domu Rodzinnego św. Jana Pawła II oraz koncert recytatorsko-organowy.

Kongres zakończy się podjęciem wspólnej rezolucji i wytycznych na przyszłość.