Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2015  /  Warszawskie Jerycho

Warszawskie Jerycho

 Uczniowie Zespołu Edukacyjnego Federacji Sodalicji Mariańskich w Polsce wzięli 23 marca udział w „Warszawskim Jerychu", czyli nieustannej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem w intencji obrony życia.

Modlono się w kościele Najświętszego Zbawiciela. Modlitwa „Jerycha" trwała od 19 marca do 25 marca nieustannie, 24 godziny na dobę.  W plan każdego dnia wpisane były cztery części Różańca, modlitwa Anioł Pański, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Apel Jasnogórski. Pozostałą część doby wypełniała modlitwa w ciszy oraz medytacja i śpiew poszczególnych grup dyżurujących. W modlitwie uczestniczyły według przygotowanego wcześniej grafiku ruchy, stowarzyszenia i wspólnoty katolickie działające na terenie Warszawy oraz bardzo wielu mieszkańców stolicy.

„Wydarzenie nawiązuje w swej formie do biblijnej sceny zburzenia murów Jerycha po ich tygodniowym oblężeniu. Podobnie, wierzymy, iż potężną w skutkach może być wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu podjęta przez tydzień na skalę Miasta Warszawy" - podkreślają organizatorzy, czyli Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.