Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2015  /  Spotkanie opłatkowe z dyrektorami szkół i przedszkoli

Spotkanie opłatkowe z dyrektorami szkół i przedszkoli

 Praca jest dla rodziny, a obecnie wydaje się, że wielu ludziom rodzina wręcz przeszkadza w pracy - mówił 13 stycznia na spotkaniu opłatkowym z dyrektorami szkół i przedszkoli kard. Kazimierz Nycz.

W spotkaniu uczestniczyła Dyrekcja Katolickiego Zespołu Edukacyjnego Federacji Sodalicji Mariańskich w Polsce wraz z Ojcem Moderatorem Emilio de Cardenasem. Metropolita warszawski złożył wszystkim życzenia spokojnego Nowego Roku i umiejętności znajdowania wśród codziennych obowiązków czasu na zatrzymanie się, modlitwę, refleksję. Podziękował dyrektorom za pracę, świadectwo wiary i wszystkie inicjatywy dokonywane na rzecz dzieci i ich rodzin. Wyraził też żal, że przez ostatnie kilkadziesiąt lat w Polsce wiele zmieniło się na gorsze w przeżywaniu świąt w rodzinach, bo dziś nawet w największe uroczystości zdarza się, że rodzice pracują do późna i nie przeżywają tego czasu wspólnie z dziećmi.

Kard. Nycz poprosił dyrektorów o pomoc w przyjęciu w 2016 r. młodzieży z całego świata, która przyjedzie do Polski na Światowe Dni Młodzieży.