Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2014  /  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 7 grudnia na Jasnej Górze, w wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, modlitwę Apelu Jasnogórskiego poprowadził o. Marcin Minczyński OSPPE, moderator miejscowej sodalicji.

W rozważaniu modlitewnym, zwracając się do Matki Najświętszej, o. Marcin powiedział: - Dziś wigilia uroczystości, która jest uwielbieniem Boga za wielki Twój przywilej, jakim jest wolność od wszelkiej skazy grzechu. Potężna Pani Aniołów, Ty starłaś głowę szatana, chroń nas od ataków Złego, od grzechu, który nas odczłowiecza, zniekształcając w nas obraz i podobieństwo do Boga. Pomóż nam trwać w gotowości na przyjście Pana. W gotowości, która nie jest biernym czuwaniem, ale nieustannym zaangażowaniem w kroczenie drogą wiary przez modlitwę, sakramenty i zasłuchanie w słowo Boga. Uroczystość Twojego Niepokalanego Poczęcia to także święto patronalne Sodalicji Mariańskiej przy Jasnej Górze. Dlatego polecamy Ci szczególnie dziś tych, którzy Tobie zawierzając bez reszty, uczynili Cię Panią i Przewodniczką na drodze do dojrzałej wiary, do pełni człowieczeństwa, jaką jest świętość. Prosimy, by dzięki Twojemu wstawiennictwu i pomocy, Sodalicja Mariańska wzrastała w świętości, ale i w liczbie.

W Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze zgromadzeni byli m.in. członkowie sodalicji jasnogórskiej, którzy następnego dnia obchodzili święto patronalne swojej wspólnoty. Za pośrednictwem Radia Maryja i TV Trwam łączyli się z nimi w duchu modlitewnym sodalisi i sodaliski z innych wspólnot w Polsce.