Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2014  /  Dzień skupienia w Katolickim Zespole Edukacyjnym

Dzień skupienia w Katolickim Zespole Edukacyjnym

 Dzień skupienia dla nauczycieli i pracowników Katolickiego Zespołu Edukacyjnego Federacji Sodalicji Mariańskich w Polsce odbył się 29 listopada.

Kadra szkoły zgromadziła się w Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu. Pierwszym punktem programu była Msza św., którą odprawił o. Emilio de Cardenas, moderator Federacji SM. O. Emilio również wygłosił konferencję formacyjną. Nauka dotyczyła tematyki kończącego się roku liturgicznego. Jednocześnie miało miejsce wprowadzenie w nowy rok liturgiczny i temat pracy formacyjnej „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię". Na zakończenie spotkania odmówiono modlitwę brewiarzową I nieszporów z I niedzieli Adwentu.

Podobne dni skupienia odbywają się regularnie i stanowią bardzo ważną część integralnej formacji nauczycieli i pracowników szkół sodalicyjnych. Formacja ta obejmuje nie tylko nieustanne dokształcanie się i zdobywanie nowych umiejętności do skutecznej pracy edukacyjnej, ale również troskę o własną wiarę i rozwój życia duchowego.