Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2014  /  Program formacyjny małżonków i rodziny w SMnków i rodziny w SM

Program formacyjny małżonków i rodziny w SM

 Coraz bardziej rozwija się Sodalicja Mariańska, której rodzący się program formacyjny jest nakierowany na formacje małżonków i rodziny.

Małżonkowie wraz z dziećmi spotykają się jak na razie w dwóch ośrodkach, Warszawie i Lublinie. Na spotkaniach formacyjnych, troszcząc się o swoje życie duchowe i rozwój małżeńskich relacji uczestniczą także w rekolekcjach. W ostatnim czasie otrzymaliśmy piękne świadectwo jednej z sodalicyjnych par małżeńskich, która pod koniec listopada uczestniczyła w rekolekcjach małżeńskich w Lublinie. Publikujemy fragmenty tego świadectwa: 

„Na różnych rekolekcjach dla małżeństw bądź rodzin byliśmy w ciągu 18 lat małżeństwa (charyzmatyczne, oazowe), ale chyba żadne tak wiele nie rozjaśniły, nie pogłębiły. Żadne nie były tak wymagające - w dobrym tego słowa znaczeniu. Czuliśmy ożywiający powiew Ducha Świętego: radości, pokoju i miłości, przewietrzający nasze życie małżeńskie.

Jako żona i matka czułam się szczególnie przygarnięta i zrozumiana przez Jezusa Chrystusa. I to również namacalnie: miałam pewne obawy, że rekolekcje okażą się klapą z powodu naszego rocznego Andrzeja, którego z pewnych względów musieliśmy zabrać ze sobą (pozostała czwórka dzieci u rodziny i przyjaciół). A o. Mariusz tak nam pięknie służył, że i obecność tego malucha tuptająco-raczkującego potrafił wpleść w wątek nauczania, okazać cierpliwą wielkoduszność i jemu, i nam, jego rodzicom.

Co wyniosłam z tych rekolekcji?

- przekonanie, jak wiele pracy mam nad sobą, co jednak nie napawa mnie przygnębieniem, a radością, że "wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia";

- zmianę pewnych utartych torów myślenia, co do duchowości małżeństwa, rachunku sumienia itd.;

- pragnienie dalszego rozwoju pod opieką Matki Bożej, czerpania z natchnień Ducha Świętego;

- wiele zapamiętanych słów, wyjaśnień, odkryć, anegdot;

- pragnienie dzielenia się tym, czym zostaliśmy jako małżeństwo obdarzeni w tym czasie".