Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2014  /  Spotkanie modlitewne zrzeszeń katolickich archidiecezji warszawskiej

Spotkanie modlitewne zrzeszeń katolickich archidiecezji warszawskiej

 Członkowie Sodalicji Mariańskiej 14 listopada brali udział w spotkaniu modlitewnym zrzeszeń katolickich archidiecezji warszawskiej.

Głównym punktem spotkania była Msza św. w Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu, której przewodniczył metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. W homilii nawiązał do nadchodzącego Adwentu, który ma przygotować człowieka do spotkania z Bogiem, zarówno teraz, na ziemi, jak również po śmierci i na końcu świata. Adwent rozpoczyna także nowy rok liturgiczny, który koncentrować się będzie wokół nawrócenia, pokuty i spowiedzi. - Zajmijcie się tymi tematami podczas waszych spotkań formacyjnych, na modlitwie przed Panem, w pracy apostolskiej waszych zrzeszeń - apelował do członków ruchów i stowarzyszeń kard. Nycz. Zachęcił także, aby wśród tematów podejmowanych przez zrzeszenia znalazły się zagadnienia dotyczące: rodziny, troski o małżeństwa sakramentalne, ich świętość i nierozerwalność. Ważne również będzie włączenie się w proces przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 r. odbędą się w Krakowie, ale wcześniej młodzież z całego świata gościć będzie we wszystkich polskich diecezjach.

Metropolita warszawski podkreślił, że dziś szczególnie ważne jest mocne świadectwo życia chrześcijańskiego. Zaznaczył, że wszyscy jesteśmy powołani do świadczenia o Jezusie, niezależnie od tego, jaką drogę powołania realizujemy. - Jesteśmy powołani, aby nieść zbawienie ludziom. Chrystus potrzebuje nas jako członków swojego Mistycznego Ciała - mówił kard. Nycz.

Ofiary złożone podczas Mszy św. będą przekazane na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która funduje stypendia uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.