Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2014  /  Inauguracyjne spotkanie Sodalicji Mariańskiej Małżeństw i Rodzin

Inauguracyjne spotkanie Sodalicji Mariańskiej Małżeństw i Rodzin

 Inauguracyjne spotkanie Sodalicji Mariańskiej Małżeństw i Rodzin odbyło się 27 września w Niepokalanowie.

Dzień skupienia rozpoczął się w południe Mszą św. w kaplicy św. Maksymiliana Kolbe pod przewodnictwem o. Emilio de Cardenasa. W przygotowanie i oprawę liturgii zaangażowane były sodalicyjne małżeństwa. Po obiedzie wszyscy wspólnie nawiedzili Bazylikę Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie. Następnie dzieci miały przygotowane specjalnie dla nich zajęcia, a dorośli zgromadzili się na spotkaniu formacyjnym. Brat Jose Iglesia zaprezentował program Roku Maryjnego w Sodalicjach Mariańskich, a Grzegorz Baran omówił sodalicyjną pielgrzymkę do Częstochowy i możliwość otrzymania odpustów w Roku Maryjnym.

Propozycje pracy wewnętrznej dla członków grupy rodzin SM przedstawili Małgorzata i Tomasz Terlikowscy. Spotkanie zakończono prowadzoną przez rodziny Koronką do Miłosierdzia Bożego i modlitwą do Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa w intencji październikowego Synodu Biskupów na temat rodziny.

Grupa rodzin SM wyodrębniła się z warszawskiej Sodalicji Mariańskiej pw. Zwiastowania Pańskiego. Jest to jeden z owoców tegorocznych rekolekcji sodalicyjnych w Licheniu, gdzie przybyło dużo małżeństw z dziećmi. Podjęto wtedy decyzję, żeby zgodnie ze statutem warszawskiej SM utworzyć sekcję rodzin. W spotkaniu w Niepokalanowie brała udział m.in. rodzina z Lublina, gdzie też jest szansa na powstanie Sodalicji Rodzin.

Następne spotkanie warszawskiej sekcji rodzin odbędzie się 25 października w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu.

Praca w sekcjach jest charakterystycznym elementem działania sodalicji, które grupują wiele osób. Od lat w ramach warszawskiej sodalicji spotyka się grupa seniorów, których doświadczenie oraz postawa wiary są wspaniałym wzorem i inspiracją dla młodych sodalisów.