Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2014  /  1 września w Katolickim Zespole Edukacyjnym

1 września w Katolickim Zespole Edukacyjnym

 Mszą św. w kościele św. Augustyna uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracji zainaugurowali 1 września nowy rok szkolny w Katolickim Zespole Edukacyjnym prowadzonym w Warszawie przez Federację Sodalicji Mariańskich w Polsce.
 
Mszy św. przewodniczył o. Emilio de Cardenas, ojciec duchowny szkół oraz moderator Federacji SM w Polsce. W homilii podkreślił, że chociaż w szkole są nauczyciele różnych przedmiotów, to jednak najważniejszym nauczycielem jest Jezus Chrystus. Uczy On o tym, że każdy człowiek ma swoją godność i z godnością trzeba odnosić się do drugiego człowieka. Po drugie uczy cierpliwości, która potrzebna jest zarówno uczniom, jak i nauczycielom. - Nauczyciele potrzebują cierpliwości do uczniów, a uczniowie cierpliwości do nauczycieli. Cierpliwość zawiera w sobie cierpienie, ale także nadzieję na lepsze. A trzecią lekcją Jezusa jest Jego wielka miłość, która objawiła się szczególnie na krzyżu - mówił o. Emilio.
 
W nowym roku szkolnym 2014/2015 utworzono jedną klasę więcej, co jest wynikiem dużego i wciąż wzrastającego zainteresowania ofertą edukacyjną szkół sodalicyjnych. Obecnie w placówce funkcjonuje więc 16 oddziałów. Z powodu szczupłości miejsca w budynku, na salę lekcyjną zamieniony został pokój nauczycielski. Kadra pedagogiczna przeprowadziła się natomiast do innego, bardzo niewielkiego pomieszczenia. Sytuacja ta potwierdza konieczność szybkiego oddania do użytku nowego budynku szkolnego przy ul. Chłodnej, w którym trwają jeszcze prace wykończeniowe.