Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2014  /  Sodalicja Mariańska w Piastowie

Sodalicja Mariańska w Piastowie

 Sodalicja Mariańska z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Piastowie wzięła aktywny udział w uroczystościach rozpoczęcia peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej po archidiecezji warszawskiej.

W niedzielę 15 czerwca na stadionie miejskim w Piastowie Mszy św. na rozpoczęcie peregrynacji przewodniczył o godz. 12.00 metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Specjalny list do uczestników przesłał papież Franciszek, który zapewnił o swojej pamięci i duchowej łączności z wiernymi archidiecezji warszawskiej. Wyraził nadzieję, że spotkanie z Maryją będzie dla nich dobrą okazją do duchowej przemiany, rachunku sumienia, ale też stanie się źródłem radości i pokoju. „Niech odnowa Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego z 1956 r. przyniesie obfite i trwałe owoce w życiu rodzin, parafii i społeczeństwa" - życzył wiernym Ojciec Święty.

W trakcie Mszy św. kard. Kazimierz Nycz zawierzył Matce Bożej archidiecezję warszawską, a burmistrz Piastowa i przewodnicząca Rady Miasta zawierzyli Maryi miasto.

 Po Mszy św. obraz Matki Bożej został przeniesiony w procesji ulicami miasta do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej. Tam rozpoczęło się trwające całą dobę czuwanie modlitewne. O godz. 17.00 członkowie sodalicji uroczyście odśpiewali akatyst ku czci Najświętszej Maryi Panny. Sodalis Ryszard Koszczyński złożył następnie swoje ślubowanie sodalicyjne. W tej przepięknej uroczystości uczestniczyło liczne grono parafian i gości, co było doskonałą okazją do zaprezentowania działalności sodalicji wiernym, którzy być może nie znali wcześniej naszej wspólnoty.

Nawiedzenie obrazu poprzedziły tygodniowe Misje Święte prowadzone przez Ojców Redemptorystów. W przygotowanie bardzo bogatego programu formacyjnego tych dni, adresowanego do ludzi w każdym wieku, aktywnie włączyła się miejscowa sodalicja wraz z o. Emilio de Cardenasem, moderatorem Federacji SM w Polsce i br. Jose, którzy swój dom zakonny mają właśnie na terenie parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Piastowie.