Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2014  /  Obchody Święta Dziękczynienia

Obchody Święta Dziękczynienia

 W niedzielę 1 czerwca w Warszawie, obchodziliśmy Święto Dziękczynienia, podczas którego Polacy dziękowali Panu Bogu za kanonizację papieża Jana Pawła II.

Sodalisi z Piastowa i z Warszawy - młodzi i dorośli uczestniczyli w procesji z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej. Nasza delegacja niosła relikwie świętego Jana Pawła II Wielkiego Sodalisa, niedościgłego wzoru umiłowania Pana Boga i człowieka. Nad modlącymi się powiewała flaga sodalicyjna. Modlitwa i udział w uroczystości był kolejną okazją do podkreślenia wielkiego daru dla Sodalicji, jakim jest święty Jan Paweł II i dania świadectwa naszej obecności w życiu Kościoła.

Mszy św. przy Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich przewodniczył kard. Parolin. Podczas dziękczynnej Eucharystii za kanonizację Jana Pawła II i 25-lecie wolności, mówił:  "Jan Paweł II mógłby być nazwany patronem waszej wolności". Watykański sekretarz stanu podkreślił, że Jan Paweł II znacząco przyczynił się do osiągnięcia przez Polskę wolności ćwierć wieku temu. Gość z Watykanu zaznaczył również wkład Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego, który „z wielką odwagą stawił czoła trudnym czasom reżimu komunistycznego dając przykład wzorcowej miłości do Chrystusa i Kościoła".