Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2014  /  Festyn rodzinny w Lewiczynie

Festyn rodzinny w Lewiczynie

 Uczniowie wraz z rodzinami, nauczyciele i pracownicy Katolickiego Zespołu Edukacyjnego prowadzonego w Warszawie przez Federację Sodalicji Mariańskich w Polsce spotkali się 1 czerwca na szkolnym festynie rodzinnym w Lewiczynie.

Spotkanie miało charakter pielgrzymki i rozpoczęło się Mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Lewiczyńskiej Pocieszycielki Strapionych. Wszystkich uczestników powitał ks. Andrzej Juńczyk, miejscowy proboszcz. Eucharystię odprawił i homilię wygłosił o. Emilio de Cardenas, moderator Federacji SM. Następnie, w pięknym parku okalającym sanktuarium, rozpoczął się szkolny piknik. Zgłodniali mogli posilić się wspaniałym żurkiem lub chłodnikiem, przekąskami, sałatkami, ciastami i innymi smakołykami.

Pokrzepieni posiłkiem uczestnicy pielgrzymki mogli nieco odsapnąć w altankach lub na łonie natury, większość jednak preferowała aktywny wypoczynek: piłkę nożną, siatkówkę, strzelanie z łuku, skoki w workach, biegi w oponach. Inni wybierali nieco spokojniejsze zajęcia: mogli się oddać rzemiosłu artystycznemu - w altankach powstawały prawdziwe jubilerskie cudeńka. Obok trwała emocjonująca loteria fantowa - każdy chętny miał szansę upolować coś ciekawego. Niektórzy wykorzystali czas na spacery, modlitwę, poznanie pięknego miejsca.

Na zakończenie uczestnicy zgromadzili się na nabożeństwie czerwcowym.