Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2014  /  Wielkopostny dzień skupienia dla klas szóstych

Wielkopostny dzień skupienia dla klas szóstych

 Kilka dni po wspomnianym egzaminie uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej prowadzonej przez Federację Sodalicji Mariańskich pojechali do Niepokalanowa na wielkopostny dzień skupienia.

Rozpoczął się on od modlitwy w Bazylice. Po modlitwie nastąpiło zawiązanie wspólnoty. Po ciekawym i inspirującym wprowadzeniu przygotowanym przez o. Emilio, uczniowie mieli okazję do swobodnego wypowiadania się. Na uwagę zasługują bardzo dojrzałe i mądre wypowiedzi uczestników. Sześć lat spędzonych w szkole katolickiej przyniosło piękne owoce. Kolejnym punktem programu było przygotowanie do rachunku sumienia i sakramentu pokuty. Chętni mieli możliwość wyspowiadania się w spokoju i bez pośpiechu. Skorzystało z tego wielu uczniów. Następnie wszyscy zwiedzili Muzeum św. Maksymiliana Marii Kolbe. Miłym elementem dalszego budowania wspólnoty był także smaczny obiad w domu rekolekcyjnym.

Centralnym punktem dnia była Msza św. sprawowana w starej, pierwszej kaplicy w Niepokalanowie, którą wybudował św. Maksymilian Maria Kolbe. Prawie wszyscy uczniowie zaangażowani byli w jakąś posługę liturgiczną, dzięki czemu mogli głębiej przeżyć Eucharystię.

Dzień skupienia poprowadził o. Emilio de Cardenas, a opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie klas szóstych: Anna Bicka i Justyna Sotowicz.