Strona główna  /  Kronika Federacji  /  Rok 2014  /  Wielkopostna msza św. w kościele św. Katarzyny

Wielkopostna msza św. w kościele św. Katarzyny

 Przedstawiciele Sodalicji Mariańskich brali aktywny udział w wielkopostnej Mszy św. i Drodze Krzyżowej Rady Zrzeszeń Katolickich Archidiecezji Warszawskiej, które miało miejsce w dniu 21 marca br.

Mszy św. w kościele św. Katarzyny na Służewie w Warszawie przewodniczył bp Tadeusz Pikus. W homilii nawiązał m.in. do przypowieści o faryzeuszu i celniku. Podkreślił, że faryzeusz bił się w piersi, ale nie swoje. Nie miał poczucia grzechu, był człowiekiem zepsutym. Natomiast celnik bił się w swoje piersi, uznawał swój grzech. I odszedł usprawiedliwiony. - Mamy być uczniami i naśladowcami Chrystusa. Również innych powinniśmy inspirować do przyjęcia takiej postawy. Ważne jest, żebyśmy czerpiąc naukę z postawy celnika, umieli pracować dla ludzi i cierpieć dla Boga. Cierpieć, czyli brać swój krzyż i iść za Chrystusem. To jest cierpienie wynikające z miłości do Boga i człowieka - mówił bp Pikus.

Uczestnicy Mszy św. wypraszali u Boga łaski dla całego Kościoła warszawskiego. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą dla fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i zasilą fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z rodzin niezamożnych.