Strona główna  /  Sodalis Marianus  /  Sodalis_Marianus_3_2013_wstęp

Sodalis_Marianus_3_2013_wstęp

Rok Wiary łączymy z obchodami 450-lecia powstania Sodalicji Mariańskiej, co jest okazją do przypomnienia sylwetki założyciela sodalicji, o. Jeana Leunisa. Rocznicę tę świętujemy w łączności ze Wspólnotami Życia Chrześcijańskiego. Przedstawiamy więc dotychczasowe i planowane działania, w tym przygotowania do nawiedzenia Czeladzi przez obraz Matki Bożej Sodalicyjnej oraz program pielgrzymki sodalicyjnej na Jasną Górę, której ważnym akcentem będzie uroczyste wyznanie wiary.
 
Uczestniczki tegorocznych rekolekcji sodalicyjnych, Lidia Madej i Barbara Radejowska, dzielą się przemyśleniami i ważnym słowem głoszonym w ich trakcie przez o. Jacka Pleskaczyńskiego.
 
W szeregach sodalisów zaszły zmiany, które warto odnotować. Dziękujemy za ważną obecność i uczynione dobro księżom moderatorom - Wojciechowi Wolniewiczowi z Poznania i Dawidowi Kuczkowi z Sosnowca, którym powierzono obecnie inne funkcje w Kościele. Pamiętamy też sodaliski - długo z nami współpracującą śp. Lucynę Warchalewską oraz śp. prof. Annę Świderkównę.
 
Wracamy wspomnieniami do wakacji - zamieszczamy relację z wyjazdu na kolonie oraz ze spotkania międzypokoleniowego zorganizowanego przy Katolickim Zespole Szkół „Ogrodowa". Uczniowie wrócili do nauki, Regina Pruszyńska przedstawia więc przy tej okazji zagrożenia, jakie mogą wynikać z nieroztropnie planowanych zajęć propagujących ideologię daleką od zasad naszej wiary.
 
Proponujemy też do odmawiania Litanię do świętych i błogosławionych Sodalicji Mariańskich, ułożoną przez o. Adama Schulza SJ z okazji tegorocznego Jubileuszu 450-lecia.

 

Cześć Maryi! Cześć i chwała!

Zespół redakcyjny